Jeśli ktoś chce być zrozumiały, to musi się liczyć z tym, kto ma go rozumieć.

Językowy znak jakości

Wierzymy, że język jest po to, abyśmy mogli lepiej żyć, budować bardziej serdeczne relacje, skuteczniej osiągać wspólne cele. Aby było naturalniej, trafniej, prościej. Właśnie dlatego rozpowszechniamy ideę efektywnej komunikacji i prostego języka.

Tym, którzy myślą i robią podobnie, przyznajemy specjalny certyfikat: Językowy znak jakości.

To wyróżnienie mogą uzyskać zarówno pojedyncze teksty, jak i osoby, które przeszkolą się pod naszym okiem, a także całe instytucje.

Czym jest dla nas językowa jakość?

Zasady prostego języka pomagają uzyskać jasność, precyzję i zwięzłość wypowiedzi. Odnoszą się przy tym do bardzo konkretnych rozwiązań lingwistycznych. Dzięki temu możemy dokładnie wskazać, w jaki sposób zamieniać wadliwe sformułowania na takie, które skuteczniej doprowadzą nas do założonych celów.

W tym, aby tekst dobrze spełniał swoje funkcje, niemal zawsze pomaga poprawność językowa. Stanowi ona dowód staranności i gruntownego przygotowania nadawcy. Służy również jasności i spójności.

Prosty i poprawny język to jednak nie wszystko – równie ważne są intencje nadawcy, nakierowanie na odbiorcę i uwzględnianie wielopłaszczyznowości wypowiedzi. Mamy świadomość, że słowa nie działają w oderwaniu od świata zewnętrznego, a zatem należy brać pod uwagę kontekst, w którym padają. Właśnie dlatego przykładamy wagę także do efektywnej komunikacji.

Laureaci certyfikatu Językowy znak jakości

Grupa PZU

certyfikaty w ramach ścieżek LUDZIE i INSTYTUCJA

mBank

certyfikaty w ramach ścieżek TEKSTY i LUDZIE

PKO Bank Polski

certyfikaty w ramach ścieżki LUDZIE

PKP Intercity

certyfikaty w ramach ścieżki TEKSTY

Alior Bank

certyfikaty w ramach ścieżki TEKSTY i LUDZIE

Porozmawiajmy o języku najwyższej jakości.

Czy chcesz zdobyć nasz certyfikat?