Kim jesteśmy?

Kim jesteśmy?

Fundację Języka Polskiego założyli w 2008 roku pracownicy Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Warszawskiego.
W jej skład wchodzą językoznawcy i specjaliści od komunikacji – entuzjaści polszczyzny, którzy łączą wiedzę ekspercką z praktyką życiową.

Dlaczego działamy?

Wierzymy, że o język polski warto i należy się troszczyć.
Chcemy być użyteczni społecznie i dzielić się naszymi umiejętnościami. Pragniemy popularyzować wiedzę o polszczyźnie wśród różnych grup społecznych i zawodowych.
Uważamy, że język jest po to, abyśmy mogli żyć lepiej, budować bardziej przyjazne relacje międzyludzkie, skuteczniej osiągać wspólne cele. Aby było naturalniej, trafniej, prościej. Właśnie dlatego rozpowszechniamy ideę prostego języka i efektywnej komunikacji.Jak pracujemy?

Międzysektorowo i międzybranżowo
Wspieramy biznes i instytucje publiczne w upraszczaniu komunikacji. Współdziałamy ze służbą cywilną oraz firmami z różnych branż i sektorów.

Na różne sposoby
Prowadzimy kursy, szkolenia i warsztaty. Organizujemy dyktanda, konkursy językowe, wykłady popularyzatorskie. Ogłaszamy plebiscyty na słowo roku i młodzieżowe słowo roku.

Międzypokoleniowo
Tworzymy projekty edukacyjne i kulturalne. Współpracujemy z uniwersytetami trzeciego wieku. Z równą pasją prowadzimy zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Z głębokim przekonaniem, że to ma sens
Zajmujemy się polszczyzną, bo ją kochamy. Cieszymy się, gdy skuteczniejsze posługiwanie się językiem polskim zmienia czyjeś życie na lepsze. Chcemy kreować taki świat, w którym słowo naprawdę ma wartość.